Hakkımızda
27.08.2018
18:41

Hakkımızda

Nasinvest.com

Parasını gayrimenkulde değerlendirmek isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan arsa yatırımı, en çok kazandıran yatırımlar arasında yer alıyor. Arsa yatırımından kazanç elde etmek için gayrimenkul uzmanlarının görüşü ise şu şekilde; Özellikle prim yapacak yerleri tespit edip burada doğru yatırımı yapanlar kazançlı çıkıyorlar. Dolayısıyla işin püf noktası doğru yere doğru zamanda, doğru yatırım yapmak. Bu yatırımlar orta ve uzun vadede yatırımcılara çok büyük getiri sağlayabiliyor. Başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin her yerinden yatırım yaptırmayı ilke edinen Nasinvest.com LAND INVEST GROUP üyesi olup yatırımı yaparken kentlerin gelişen bölgelerini tespit edip bu bölgelerde yatırım yaptırmayı hedeflemiştir. Özelliklede imara açılmış yada yeni imara açılacak bölgelerde Şehir Plancılarıyla birlikte hareket ederek ve bu bilgi ve belgeleri de yatırımcılarıyla paylaşarak maximum kazanmayı sağlamaktayız. Özellikle gayrimenkul sektöründe önce GÜVEN sonra BELGE en son olarak BİLGİ paylaşmayı ilke edinmiş bir sektörüz.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki: Her arsa ve arazi iyi prim yapmaz. Uzun yıllar ortalamasına baktığımızda nüfusu artan ve artışını sürdürecek  yerleşim merkezlerinde alacağınız arsa ve araziler prim yapar. Bu yerleşim merkezlerinin gelişmekte olan lokasyonları ise daha fazla prim potansiyeli taşır.
İkinci olarak: Teori derki, “Uzun vadede arazi ve arsanın yapacağı prim, diğer tüm yatırım enstrümanlarını geçer” Bizde diyoruz ki: “Türkiye’de doğru lokasyonda, uygun fiyatla alınmış bir arazi, tüm yatırım enstrümanlarının toplamından uzun vadede daha fazla getiri sağlar.”

Peki arsa ve arazi neden çok prim yapar?

1) Toplam nüfus arttığı için.
2) Kentleşme oranı yükseldiği için.
3) Alternatif yatırım araçları uzmanlık gerektirmesine rağmen, arsa ve arazini neredeyse hiç uzmanlık gerektirmemesi
4) Konut ve işyerinde bir maliyet vardır. Arsa ve arazide maliyet yok denilecek kadar azdır.
5) Arsa ve arazi yatırımı sabır ister. İnsanlar çoğu zaman bu sabrı gösteremez.
6) Konut ve işyerinde beklenti bitmiştir. Arsa ve arazide ise beklenti yüksektir. Aldığınız arazinin, arsaya dönüşmesi, yani imar uygulaması bile başlı başına bir beklentidir.
Alacağınız arsada fiyatı çok iyi araştırmalıyız. Aynı lokasyonda çok farklı fiyatlarla arsa ve arazi bulabilirsiniz. İyi bir arsada daha çok kazanmanın yolu uygun değil, “çok uygun” fiyatla alım yapmaktan geçer.

Nasinvest.com Land Invest Group üyesi olup Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere Türkiye nin gelişime açık muhtelif bölgelerinde kısa sürede yüksek kazanç sağlayacak arazileri, Şehir plancıları ile çalışarak imar projesi kapsamında yatırımcısı ile buluşturuyor.

2018 © Nasinvest.com. Tüm hakları saklıdır. Yazılım Entegre Wordpresstij.net